10 اشتباه بازاریابی

10 اشتباه بازاریابی

گاهی هم ممکن است فعالیت های بازاریابی اصلاً به خوبی پیش نرود و در طی هفته ها و ماه ها، هیچ اتفاق خاصی نیوفتد؛ چرا که استراتژی مناسبی تعریف نشده است. بنابراین، برای حل این مشکلات، باید برنامه زمانی بندی در تقویم خود به کار بگیرید.

معمولاً ما کارهای زیادی انجام می دهیم تا بتوانیم در محیط و فضای کار فرد بسیار مفیدی باشیم. اما گاهی اوقات، ممکن است ناخواسته کارهایی را انجام دهیم که باعث افت روند کارها شود و توانایی های ما را محدود سازد. گاهی هم ایده های کاری ما، باعث بهبود وضعیت بازاریابی کالا های ما و در نتیجه مشتری بیشتر و فروش بیشتر نخواهد شد. در ادامه، برای راهنمایی شما، خطاهای بازاریابی آمده است که باید از آنها اجتناب کنید. 
1.     قبل از تصمیم گیری درباره توسعه کارها، بازار هدف را شناسایی نکنید.
یکی از مهمترین چیزهایی که صاحبان مشاغل و تولید کنندگان هنگام جذب مشتریان جدید و شروع کارها بر آن تاکید دارند، این است که دقیقاً شما برای چه کسی کار تولیدی انجام میدهید. اگر کارتولیدی شما به گونه ای است که باید مورد پسند افراد قرار بگیرد و هیچ بازار هدفی مد نظر شما نیست، دست یافتن به کیفیت بالا مشگل خواهید داشت. بنابراین، کارهای اضافه زیادی را برای خود ایجاد خواهید کرد و روند پیشرفت شما دچار مشکل خواهد شد. اگر درباره پیشرفت خود هیچ برنامه ای ندارید، تجارت شما بی هدف، بیهوده و بی نتیجه خواهد بود. 
بنابراین، در ابتدا باید دنبال گروهی از مردم بگردید که به درد کار شما میخورند. در حقیقت، این افراد، بازار هدف شما را تشکیل میدهند.

2.    از نشان دادن جزئیات محصول در سایت و فروشگاه خود، خود داری میکنید.
بسیاری از ما، معمولاً جزئیات کوچک محصولات را نشان نمیدهیم. باید هنگام نشان دادن یکی از محصولات خود در سایت مورد نظر ، تصاویر با کیفیتی از محصول تهیه کنیم، لینک های مفید در وب سایت قرار دهیم، اشیا را به صورت مرتب بچینیم، از در هم ریختگی سایت جلوگیری کنیم، غلط های املایی واژگان را درست کنیم و مشکلات آن را برطرف میکنیم. 
یکی از مهمترین نکاتی که باید در اینجا رعایت کنید این است که معمولاً نشان دادن جزئیات پر زرق و برق و جذاب، تاثیر شگرفی روی دیدگاه مردم بر روی وجهه حرفه ای شما و تجارت شما خواهد داشت. با این کار میتوانید مشخص کنید که افراد از شما خرید خواهند کرد و یا با دیدن سایت شما، سریعاً از آن خارج خواهند شد.

3.    در دسترس نباشید.
گاهی ممکن است شما وارد سایتی شوید و ببینید که دسترسی به صاحب آن بسیار دشوار است. بهتر است تا آنجا که میتوانید در سایت خود آن لاین بوده و در دسترس باشید. باید در سایت خود قسمتی را هم برای ارتباط با خودتان تعیین کرده تا افراد بتوانند به راحتی با شما در ارتباط باشند. 
بهترین راه این است که فرم ارتباط با مدیریت سایت را تهیه کنید تا در باره ایمیل مشتری ها و افراد مشتاق به محصولات شما مشکلی نداشته باشید.

4.    گاهی فروشندگان اطلاعات لازم در مورد محصول را به مشتری نمیدهند.
یکی از بهترین راه های جذب مشتری، پاسخ به سوالات آنها است. معمولاً 80% صاحبان شرکت های بزرگ، 70% تجارت خود را از طریق سیاست بازاریابی شفاهی انجام میدهند. با این کار، شما میتوانید بر تعداد مشتری های خود اضافه کرده و اطلاعات بیشتری را درباره سلیقه و خواسته آنها به دست بیاورید.

5.     دارای سیاست فروش غیر متمرکز هستید.
گاهی گم کردن راه هدفی که میخواهید به دست بیاورید، بسیار آسان است. گاهی هم ممکن است فعالیت های بازاریابی اصلاً به خوبی پیش نرود و در طی هفته ها و ماه ها، هیچ اتفاق خاصی نیوفتد؛ چرا که استراتژی مناسبی تعریف  نشده است. بنابراین، برای حل این مشکلات، باید برنامه زمانی بندی در تقویم خود به کار بگیرید. این کار به شما کمک میکند زمان های مشخصی را در طول روز یا هفته برای بازاریابی در نظر بگیرید. 
به جز برنامه زمان بندی، راه های زیاد دیگری برای برنامه ریزی در باره بازاریابی شما وجود دارد. یکی از این راه ها، استفاده از یک وبلاگ است. این کار به افزایش تمرکز شما کمک میکند و روند کاری شما را نمایان میسازد. یکی دیگر از کارهایی که میتوانید انجام دهید، به روز رسانی لیست ایمیل های شما است.

-------------

6.    در سایت های اجتماعی بزرگ و پرطرفدار مانند فیس بوک و غیره محصولات و فروشگاه خود را در معرض دید نمیگذارید.
هنگام بازاریابی برای فروش محصول و یا معرفی شرکت، معمولاً افراد دو دسته هستند، گروهی از آنها محصولات خود را در سایت های اجتماعی اینترنتی مانند فیس بوک و یا توئیتر در معرض دید افراد قرار میدهند و عده ای این کار را انجام نمیدهند. اگر شما در صفحه فیس بوک خود به معرفی شرکت و یا فروشگاه خود بپردازید، افراد زیادی از آن دیدن خواهند کرد و محصولات شما به افراد زیادی معرفی خواهد شد. 
معمولاً سایت های اجتماعی مانند فیس بوک، هر روز هزاران کاربر جدید به اعضای آنها اضافه میشود. بنابراین محصول شما به بهترین نحو میتواند در معرض دید سایرین قرار بگیرد.

7.    در نگه داری اطلاعات تماس مربوط به مشتری های خود، جوانب امنیتی را در نظر نمیگیرید.
افرادی که از وب سایت شما بازدید میکنند، کسانی که از طریق جوامع اجتماعی اینترنتی با شما در تماس هستند، مشتری های جدید، مشتریهای قدیمی، طرفداران و کسانی که قصد گرفتن اطلاعات درباره محصول شما را دارند، بسیار برای شما ارزشمند هستند. برای موفقیت در بازاریابی دراز مدت، فروش محصولات، خدمات و ارائه سرویس، شما باید تمام جوانب امنیتی را در باره افرادی که با شما تماس میگیرند در نظر بگیرید. با این کار، شما میتوانید همیشه با آنها در تماس باشید. این کار به این معنا است که مشتری های شما میتوانند در لیست ایمیل شما قرار بگیرند و از فعالیت های شما در سایر سایت ها و جوامع اجتماعی اینترنتی خبردار شوند. یکی دیگر از فواید این کار این است که شما میتوانید هنگام آن لاین شدن، در دسترس مشتریهای خود هم باشید و با این کار، کارها و محصولات خود را در معرض دید آنها قرار میدهید.

8.    کمبود اعتبار به عنوان یک فرد متخصص و یا کارشناس
برای موفقیت در کارها، قابل قبول بودن پیش مشتری ها و خلاق بودن، اولین گام،این است که  میزان اعتبار، اعتماد و دوستی خود را بین مشتریان  و زمینه کاری خود بالا ببرید. 
داشتن آرم مخصوص و حق مالکیت دو عنصر بسیار مهم در این زمینه هستند. اما اگر میخواهید فرد مورد اعتماد و با اعتباری باشید، علاوه بر این دو عنصر، به موارد دیگری هم نیاز دارید. داشتن فضای اختصاصی برای سایت خود، ارائه سرویس هایی با کیفیت بالا و داشتن گواهی کیفیت محصولات، از دیگر موارد مهم است.

9.    پیشرفت ها و موفقیت های گذشته را در جایی ثبت نمی کنید. 
هنگام شروع یک تجارت، باید تمام راه های موفقیت را شناخته و آنها را در تجارت خود به کار بگیرید. معمولاً افرادی که از روش های موفقیت مناسب در کسب و کار خود استفاده نمیکنند، احتمال شکست  در تجارت آنها وجود خواهد داشت.
بهترین راه برای موفقیت، تقسیم وظایف و بهره مندی مناسب از زمان است. شما میتوانید وبلاگ و یا سایت خود را هر روز به روز رسانی کنید، محصولات خود را به صورت مناسب نشان دهید و در سایت های اجتماعی عضو شوید. 
از دیگر راه های نگه داری از تجارت، استفاده از روش ها و متد های گوناگون متناسب با تجارت شما است. شما باید دقیقاً بدانید چه کاری انجام میدهید  و هدف کسب و کار خود را مشخص کنید.

10.     نسبت به اهمیت وب سایت هایی که میبینید بی تفاوت هستید. 
شبکه های اینترنتی، گاهی تمام آن چیزی است که ما به آن احتیاج داریم و این شبکه ها میتوانند مهمترین تجربه ای باشند که ما به وسیله آن با مشتریان سر و کار داریم. گاهی افراد هنگامی که محصولی دارند، شروع به بازاریابی میکنند و با مشتری های خود با خشونت و بی ادبانه رفتار میکنند و اصلاً روی توسعه ارتباطات خود تمرکز نمیکنند. 
هنگامی که از یک سایت اجتماعی برای ایجاد ارتباط استفاده میکنید، باید با مردم محترمانه، حرفه ای و مسئول برخورد کنید. هنگامی که قصد معرفی محصول و یا سرویسی را دارید، روش معمول آن آگهی دادن و معرفی محصول است. اما امروزه اینترنت و ابزار آن راه های بسیار زیادی را برای محصولات شما معرفی کرده است. همیشه بهتر است این نکته را در خاطر داشته باشید که " ارتباطات و روابط اولین قدم برای فروش محصول و بازاریابی مناسب است و پیشرفت در مرحله بعدی قرار دارد"

عنوان بلوک شخصی

هر متنی دوست داشتید همراه با عکس و لینک می توانید در این بلوک قرار دهید.
مثل شماره تماس
یا لینک به صفحه خودتان در شبکه های اجتماعی

021123456789